Párkapcsolataink minőségét meghatározza az, hogy a női energiák megélésén van e blokk. Ezek olyan akadályok, amelyeket generációs minták is befolyásolnak és sokszor szinte egy fél élet kell ahhoz, hogy ezeket a mintákat felülírjuk.
Ha megértjük azt, hogy anyánk és az ő anyja és így tovább, mit élt meg az életében, mint nő, akkor sok rejtett működésünk felszínre kerülhet. Feleszmélhetünk arra, hogy igen, az anyám is egyedül maradt negyven éves korára vagy igen, ő is társas magányban élt, vagy őt is megcsalták stb.
Ha meglátjuk ezeknek a történéseknek az emberi oldalát és felülkerekedünk azon, hogy minket miért nem úgy szeretett, ahogy azt mi szerettük volna, akkor lesz erőnk felismerni azt, hogy mi magunk mit ismétlünk meg az ő sorsából.
Férfiaknál is meghatározó az édesanyával való kapcsolat, hiszen ő tanít meg (vagy nem) szeretni. Az a férfi, aki gyermekként védeni szerette volna az anyukáját vagy az, akit mindig kritizált az édesanyja, az szinte bármit elnéz, megbocsát annak a nőnek, akivel együtt él. Természetesen ez sem eredményez boldog végkifejletet, hiszen nem egyenrangúak a felek…
Ezért is fontos az, hogy nemtől függetlenül, az ember kielemezze az anyához fűződő érzelmeit. Ami árt nekünk, azt engedjük el, ami jó és becses, azt háláljuk meg, hogy olyan életet élhessünk, amit a szeretet szálai mozgatnak, nem pedig a sérüléseké.
Ha ezzel megvagyunk, akkor teret kaphat a nőben a bölcsesség, a férfiban pedig az akarat, hogy együtt valósíthassák meg a legfőbb jót.
Sok sikert hozzá és légy kitartó!
Komsa Krisztina